Home WiadomościZe Świata Wyprawa śladem św. Stanisława Kostki

Wyprawa śladem św. Stanisława Kostki

Redakcja

Dwóch polskich zakonników, którzy zostali wysłani przez przełożonych na międzynarodowe spotkania jezuitów w Rzymie, postanowiło dojechać do Wiecznego Miasta autostopem. Z trasy powstał wyjątkowy vlog.

W obecnym roku obchodzimy 450 lecia śmierci Stanisława Kostki. Ten święty już jako nastolatek, przeżył mistyczne spotkanie z  Matką Boską, która umocniła go w postanowieniu wstąpienia do zakonu. Aby zrealizować swoje powołanie uciekł z rodzinnego domu i przebył pieszo drogę z Wiednia przez Dillingen w Niemczech, aż do Rzymu, gdzie został przyjęty do grona jezuitów.

Dwóch młodych zakonników Wojciech Leśniak SJ i Daniel Wojda SJ postanowiło powtórzyć drogę patrona Polski. Udali się zatem do Rostkowa na Mazowszu – miejsca urodzenia Stanisława Kostki, a stamtąd ruszyli autostopem do Wiednia i Rzymu poznając miejsca związane z tym świętym. Czas, który spędzili w drodze obfitował w ciekawe spotkania a jego owocem było głębokie doświadczenie modlitewne.

Młodzi jezuici w czasie podróży prowadzili  codziennego vloga, który będzie publikowany na prowadzonym przez nich Kanale „Pogłębiarka” od środy 15 sierpnia przez następne 5 dni codziennie o godz 17.00.

Więcej na: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda