Wystawa o św. Maksymilianie trafi do Japonii

Wystawa o św. Maksymilianie Kolbe zostanie pokazana w Nagasaki w Japonii. Wernisaż wpisze się w obchody setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Wystawa odbędzie się 19 marca z udziałem Korpusu Dyplomatycznego oraz przedstawicieli Kościoła i władz Nagasaki – informuje jej pomysłodawca Jan Hajduga z Rycerstwa Niepokalanej.

Wystawa była prezentowana w parafiach diecezji, w gmachu Sejmu, Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz w wielu miejscach w Polsce. W tym roku obchodzimy 125. rocznicę urodzin i chrztu świętego Maksymiliana Marii Kolbego, a w 2020 r. przypadnie 90. rocznica wyjazdu świętego Maksymiliana na misje do Japonii.

Pomysłodawca, Jan Hajduga, prezes parafialnego stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej podkreśla, że w związku z rocznicami oddział wychodzi z propozycją uczczenia ich poprzez pokazanie wystawy o świętym Maksymilianie – jego życiu, działalności oraz śmierci. Wystawa trafi więc także do dalekiej Japonii.

Za: www.diecezja.tarnow.pl