Home WiadomościZe Świata Wystawa, relikwie i rekolekcje w Stanach Zjednoczonych i na Jamajce

Wystawa, relikwie i rekolekcje w Stanach Zjednoczonych i na Jamajce

Redakcja

W niedzielę 19 listopada w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Świętej Trójcy w Chicago (Trójcowo) w Stanach Zjednoczonych zostanie otwarta wystawa poświęcona błogosławionym misjonarzom-męczennikom: Zbigniewowi Strzałkowskiemu i Michałowi Tomaszkowi. 5 lat temu do tej parafii trafiły relikwie polskich franciszkanów zamordowanych w Pariacoto w Peru. Wydarzenie poprzedzi msza św. o godz. 11.00 z udziałem Konsula Generalnego RP w Chicago, Pawła Zyzaka.

Jak poinformował na stronie parafii, ks. Marek Smółka, koordynator ds. Polonii w archidiecezji chicagowskiej, Eucharystii przewodniczyć będzie o. Piotr Sarnicki, delegat krakowskiego prowincjała franciszkanów w USA. Obecni będą również franciszkanie z Krakowa: br. Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników z Pariacoto, i o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. animacji misyjnej, który tego dnia wygłosi Słowo Boże na pozostałych mszach św. (7:00, 9:00, 16:00 i 20:00).

Wystawa, która powstała z inicjatywy Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych, trafi również do innych parafii w Chicago: 26 listopada do parafii św. Władysława, 1 grudnia do parafii św. Faustyny, a 10 grudnia do parafii św. Franciszka Borgio. Do tych miejsc zostaną przekazane też relikwie I stopnia Błogosławionych. Ekspozycja w innych polskich parafiach w USA pojawi się w późniejszym czasie.

Do końca roku relikwie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników w Stanach Zjednoczonych będą obecne w 47 miejscach.

Po pobycie w Stanach Zjednoczonych (to już dziewiąta pielgrzymka w tym kraju) zakonnicy polecą z relikwiami na Jamajkę. Tam też, podobnie jak w Chicago, wierni przeżywać będą z franciszkanami rekolekcje adwentowe.

jms


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda