Home WiadomościZe Świata Wystawienie Całunu 2015: ponad 2 miliony pielgrzymów

Wystawienie Całunu 2015: ponad 2 miliony pielgrzymów

Redakcja

infoansW środę 24 czerwca, w uroczystość św. Jana Chrzciciela, patrona Turynu, zakończyło się Wystawienie Całunu 2015, które było bardzo ściśle powiązane z obchodami Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko. “Było to Wystawienie, które odnotowało  jedno z największych rzesz pielgrzymów w całej historii wystawień i było przez nich przeżywane w sposób szczególnie intensywny w wymiarze ludzkim i duchowym” – stwierdził abp Cesare Nosiglia w czasie konferencji prasowej, która odbyła się na zakończenie.

Abp Nosiglia podkreślił również wysoką jakość organizacji i przyjęcia pielgrzymów, “doskonałą także ze względu na serdeczność i sympatię wolontariuszy”. Trasa prowadząca do Całunu – dzięki panelom ze świętymi społecznymi i filmem prałatury – stanowiła użyteczne narzędzie odpowiednio przygotowujące odpowiednio do tego spotkania ze Świętym Płótnem. “I wszyscy pielgrzymi mieli możliwość trwania w ciszy i modlitwy przed Całunem przez stosowny czas” – dodał arcybiskup.

“Bardzo szeroki i różnorodny był przekrój pielgrzymów” – kontynuował arcybiskup. “Rodziny z dziećmi oraz dzieci same, młodzież, osoby bez stałego zamieszkania, prawosławni i ewengelicy, muzułmanie i wyznawcy innych religii, osoby przybyłe z krajów europejskich, Ameryki, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji”, nie mówiąc o licznych osobistościach kościelnych i świeckich. W sumie, jak się oblicza, w czasie tych 67 dni Wystawienia, Całun odwiedziło ponad 2 miliony pielgrzymów.

Szczególnym wydarzeniem, godnym podkreślenia, była wizyta Papieża, który, jak powiedział arcybiskup Nosiglia, “przekazał podziękowanie i błogosławieństwo dla wolontariuszy usługujących przy Całunie oraz tych wszystkich, którzy przyczynili się do dobrego przebiegu tego przedsięwzięcia”. A poza tym, dzięki ofiarom pielgrzymów i wiernych z Turynu została zebrana suma miliona euro, którą Ojciec Święty przeznaczy na dzieło miłosierdzia, tj. dla najbardziej potrzebujących z tego miasta. “W tych dniach zadecydujemy, wraz z “Caritas”, Biurem ds. Migracji i Duszpasterstwem Zdrowia, jakie będzie to dzieło” – powiedział arcybiskup.

Papież napisał także przesłanie, w którym pozdrawia i udziela błogosławieństwa ludziom młodym, którzy go pozdrawiali, gdy udawał się na lotnisko Caselle. Napisał w nim: “Drodzy młodzi, wyjechałem z Turynu po tej mojej wizycie zabierając w swoim sercu wasze radosne pozdrowienie. Błogosławię was i zachęcam do tego, byście zawsze byli przyjaciółmi Jezusa i dla siebie, niosąc wszystkim Jego Ewangelię miłości i pokoju”.

ANS – Turyn

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda