Home WiadomościZ kraju Góra św. Anny: pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców

Góra św. Anny: pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców

Redakcja

deon.pl– Przeobrażenia społeczno-gospodarcze i związane z nimi złe owoce czy inne zło społeczne, jak np. konieczność emigracji zarobkowej sprawiły, że w życiu małżeńskim i rodzinnym zagubił się zwłaszcza mężczyzna, który na Śląsku zawsze był ostoją wiary w rodzinie i motorem dynamizmu w parafii – powiedział abp Celestino Migliore do 10 tys. pielgrzymów zebranych 28 czerwca na Górze św. Anny.

Nuncjusz apostolski zaapelował o świadectwo wiary mężczyzn. – Dziś życie rodziny nie zawsze jest łatwe. Obok tylu przykładów rodzin udanych, szczęśliwych, są też rodziny rozbite. A przecież, gdy patrzymy na dzieci, na ich solidne wychowanie ludzkie i duchowe widzimy, że ważne jest w tym życie rodzinne. Czasami wymaga to poświęceń. Wy, którzy pozostajecie w związkach małżeńskich, wiecie to lepiej ode mnie – przyznał.

– Ale wiecie to także dlatego – kontynuował kaznodzieja – bo codziennie przekonujecie się, że warto zrobić wszystko co możliwe, aby kochać, aby darzyć szacunkiem i aby widzieć jak wasze dzieci potrafią przyjąć waszą pogodną wierność. To dlatego tu przyszliście.

Zdaniem abp. Migliore, współcześnie, gdy pojawiają się problemy we wzajemnych relacjach, problemy z dziećmi, często odsyłani jesteśmy do specjalistów od psychologii, socjologii i wychowania. – Dzięki Bogu, że istnieją jeszcze te możliwości – mówił nuncjusz – ale zbyt często one nie wystarczają. Czujemy potrzebę, aby Ktoś z góry podał nam pomocną dłoń.

Kaznodzieja apelował również, aby nie bać się prosić o przebaczenie i hojnie przebaczać innym.

– Wiara to nie tylko źródło osobistej satysfakcji i spokoju ducha, ale bardzo określony styl życia wymagający też uzewnętrznienia. Potrzeba powrotu mężczyzny i rodziny do kościoła parafialnego. Potrzeba współpracy wszystkich, zwłaszcza mężczyzn, która ostatnio może nieco zmalała, aby wspólnymi siłami budować lokalną wspólnotę Kościoła – zaznaczył abp Migliore.

KAI/rj

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda