Home WiadomościZe Świata XXV Kapituła Generalna Klaretynów rozpoczęta

XXV Kapituła Generalna Klaretynów rozpoczęta

Redakcja

klaretyni.plW dniu 24 sierpnia br., 82 klaretynów reprezentujących Zarząd Generalny, 20 Prowincji, 13 Delegatur Niezależnych i 3 Delegatury Zależne, zebrało się w Rzymie w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebnic Chrystusa Króla (Via di Monte Cucco, 25) na XXV Kapitule Generalnej, która potrwa do 17 września br. Hasłem tej jubileuszowej Kapituły jest: Wezwani do ewangelizacji – świadkowie i posłańcy radości Ewangelii. Mszy św. inauguracyjnej przewodniczył Przełożony Generalny O. Josep Maria Abella CMF. Po sesji inauguracyjnej w dniu 24 sierpnia, uczestnicy Kapituły odbyli dzień skupienia, który miał miejsce 25 sierpnia. Poprowadził go Przełożony Generalny Braci Szkolnych Marystów. Eucharystii w tym dniu przewodniczył Jego Eksc. José Rodríguez Carballo OFM – Sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Kapituła w pierwszej części obrad dokona analizy i oceny życia i działania Zgromadzenia z okresu ostatnich sześciu lat w zakresie zarządu, duchowości, formacji, apostolatu i administracji; następnie zostanie wybrany nowy Przełożony Generalny, który zastąpi obecnego kończącego 12-letnią podwójną kadencję oraz nowy Zarząd Generalny. W trzeciej fazie obrad Kapituły zostaną określone kierunki działania Zgromadzenia na najbliższe sześciolecie w obecnym kontekście Kościoła i świata. Prosimy o duchowe i modlitewne wsparcie w tym ważnym czasie kapitulnym Zgromadzenia Misjonarzy Klatretynów.

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda