Home WiadomościZe Świata XXVI Kapituła Generalna Kongregacji Sióstr Apostolstwa Katolickiego

XXVI Kapituła Generalna Kongregacji Sióstr Apostolstwa Katolickiego

Redakcja

Rzym, od 15 lipca do 10 sierpnia 2019. Dom rekolekcyjny Pasjonistów na rzymskim wzgórzu Celio

15 lipca 2019 roku w Domu rekolekcyjnym Ojców Pasjonistów w Rzymie, w pobliżu Koloseum, rozpoczęła się XXVI Kapituła Generalna Kongregacji Sióstr Apostolstwa Katolickiego (CSAC), tzw. Pallotynek rzymskich. Uczestniczy w niej 32 siostry przynależące do 5 Prowincji: włoskiej, amerykańskiej, hinduskiej i dwóch brazylijskich.

Przed południem miało miejsce oficjalne przywitanie i przedstawienie Sióstr kapitulnych (pewnie też „kapitalnych”, bo na takie imprezy przyjeżdżają ponoć tylko najlepsi, rzadko ci, którzy nie mają co robić). Pod wieczór została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Józef Lasak SAC, wikariusz generalny. On też będzie uczestniczył w całości obrad towarzysząc Siostrom jako kapelan i tzw. facilitatore („ułatwiacz”), ułatwiając im osiągnąć zamierzony cel. A celem jest wyjście z „Wieczernika do świata” (temat Kapituły), i to z „młodym winem w nowych bukłakach” – co jest oczywista symbolem „radości i nowości Ewangelii”. Dlatego też na rozpoczęcie Kapituły wszystkie jej uczestniczki (i uczestnik) otrzymali po butelce „młodego wina”. Tego samego dnia wieczorem, tj. 15 lipca, siostry rozpoczęły 3-dniowe rekolekcje, które poprowadził dla nich sam facilitatore. Siostry proszą, rzecz jasna, o wspierania ich kapitulnych dni modlitwą.

Ks. Stanisław Stawicki SAC

Za: waw.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda