Home WiadomościZe Świata Zakończenie pierwszego Jubileuszowego Roku Terezjańskiego

Zakończenie pierwszego Jubileuszowego Roku Terezjańskiego

Redakcja

Zakończył się pierwszy Jubileuszowy Rok Terezjański, który Ojciec Święty Franciszek ustanowił dla dwóch miast związanych ze św. Teresą od Jezusa: Avili i Alby de Tormes. Został on ogłoszony, ponieważ biskup Avili, Jesus Garcia Burillo, inspirując się Jubileuszem św. Jakuba Apostoła, poprosił Stolicę Apostolską, aby w każdym roku, kiedy uroczystość św. Teresy od Jezusa wypadnie w niedzielę, móc obchodzić ten rok jako Jubileusz Terezjański.

Eucharystii w katedrze na zakończeniu nowenny przewodniczył ordynariusz diecezji Avili, bp Jesús García Burillo.

15 października 2018 r. uroczystą Mszę św. poprowadził wikariusz generalny naszego Zakonu, o. Agustí Borrella OCD. Po liturgii nastąpiła procesja z figurą św. Teresy przez ulice miasta.

W Albie de Tormes świętowanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Salamanki, Carlosa Lópeza. Podobnie jak w Avili po liturgii nastąpiła procesja z figurą św. Teresy ulicami miasta.

Napływ pielgrzymów do Avili i Alby de Tormes w tym roku był wyjątkowo wysoki. Szczególnie wspomina się wizytę króla Filipa VI, który 19 września 2018 r. przekroczyła Święte Drzwi i odwiedził Muzeum św. Teresy.

W obu tych miejscach, na różne sposoby próbowano zorganizować program z wątkami religijnymi, katechetycznymi, terezjańskimi i kulturalnymi.

źródło: carmelitaniscalzi.com

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda