Home WiadomościZe Świata Zakończenie Szkoły Formatorek Zakonnych na Ukrainie

Zakończenie Szkoły Formatorek Zakonnych na Ukrainie

Redakcja

We Lwowie-Brzuchowicach  11 lipca zakończyła się trwająca trzy lata Szkoła Formatorek Zakonnych, prowadzona przez Centrum Formacji Duchowej w Trzebini.

Dyrektorem Szkoły był ks. Grzegorz Pomorski SDS, a patronat nad nią objęła Polska Prowincja Salwatorianów i Konferencje Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich na Ukrainie (katolicka i grekokatolicka). W ciągu trzech lat (2009-2012) odbyło się dziesięć pięciodniowych sesji formacyjnych i trzy serie rekolekcji lectio divina. Siostry pracowały w trzech grupach warsztatowych, a wykłady prowadzili m.in. o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap, ks. dr Krzysztof Wons SDS i dr Wiesława Stefan. Szkołę ukończyły 44 siostry zakonne z terenu Ukrainy należące do obrządków katolickiego i grekokatolickiego, przygotowujące się do pełnienia funkcji mistrzyń w swoich wspólnotach zakonnych.

Na zakończenie Szkoły Formatorek uroczystej liturgii w obrządku grekokatolickim przewodniczył ks. bp Venedykt Aleksyichuk, natomiast liturgii w obrządku łacińskim przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki. Obaj biskupi podkreślili potrzebę prowadzenia na Ukrainie dalszej integralnej formacji do życia konsekrowanego, opartej na Słowie Bożym i uwzględniającej wymiary duchowy, intelektualny i antropologiczny.

Za: ks. Piotr Ślęczka SDS.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda