Home WiadomościZ kraju Życie sióstr klarysek za klauzurą

Życie sióstr klarysek za klauzurą

Redakcja

Co roku 11 sierpnia obchodzimy w Kościele katolickim wspomnienie św. Klary z Asyżu. W tym roku (2012) będzie to szczególny dzień, gdyż związany z zakończeniem obchodów 800-lecia od nawrócenia Klary z Asyżu (liczonych od Niedzieli Palmowej 2011 r. do 11 sierpnia 2012 r.).

Z tej racji pragniemy zaprezentować cykl pięciu niecodziennych audycji.

O ich wyjątkowości świadczy fakt, iż zostały zrealizowane za klauzurą klasztorną Mniszek Klarysek Kapucynek w Krakowie. Klauzura jest codzienną przestrzenią życia sióstr. Nie wychodzą one poza mury klasztoru, tam się modlą, pracują i przeżywają swoją konsekrację dla żywego Boga. Specjalnie dla naszego portalu Klaryski Kapucynki zgodziły się opowiedzieć o postaci św. Klary z Asyżu, jak również podzielić się swoim życiem.

Jak wygląda życie w klasztorze klauzurowym, jaka jest jego specyfika? Mówią o tym siostry Klaryski Kapucynki: Monika, Małgorzata oraz Judyta.

Przy mikrofonie – br. Paweł Teperski OFMCap, Public Relations Kapucynów

Scenariusze audycji – Mniszki Klaryski Kapucynki

Adycja I – “Powołanie – Reguła życia, Testament Klary, legenda”O historii św. Klary, jej pochodzeniu, wydarzeniu niedzieli palmowej, obłóczynach opowiadają siostry klauzurowe – Klaryski Kapucynki z Krakowa. Kreśląc początki życia zakonnego św. Klary, mówią również jak te początki wyglądają na progu XXI wielu, czyli ukazują formację początkową w zakonie Klarysek Kapucynek: wstąpienie, postulat, obłóczyny, nowicjat, pierwsza profesja i śluby wieczyste.

Adres Klasztoru Sióstr Klarysek Kapucynek w Krakowie, gdzie zrealizowane zostały audycje:
Klasztor Mniszek Klarysek Kapucynek
ul. Rżącka 15
30-687 Kraków
tel. 12 658 90 15
www.kapucynki.pl

Więcej: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda