Home WiadomościZe Świata Czechy: mariański jubileusz w Brumovie-Bylnicach

Czechy: mariański jubileusz w Brumovie-Bylnicach

Redakcja

Na początku lipca 1992 r. marianie podjęli duszpasterską pracę w powierzonych im przez bp. Jana Graubnera parafiach Brumov-Bylnice oraz Nedašov, a tym samym w Czeskiej Republice. W ubiegłą sobotę obchodzili 20. rocznicę pracy na ziemiach czeskich.

Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza święta, pod przewodnictwem bpa Josefa Hrdlički. W kazaniu biskup podkreślał jak wielką pomocą jest dla Kościoła czeskiego praca polskich księży, w tym także marianów.

Oprócz licznie przybyłych parafian, gościliśmy także księży z okolicznych parafii oraz marianów, którzy pracowali na Morawach. Po mszy świętej kontynuowaliśmy świętowanie przy wspólnym obiedzie, na który byli także zaproszeni liczni współpracownicy świeccy.

Popołudnie spędziliśmy wspólnie z parafianami na brumowskim zamku, gdzie czekał nas ciekawie zaplanowany program: był występ kapeli, potem cyrkowe zmagania, w których mogły wziąć udział także dzieci, a na koniec występ grupy teatralnej.

Grzegorz Tanderys MIC

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda