Home WiadomościZe Świata Zakończyło się 7. Zgromadzenie Generalne VDB

Zakończyło się 7. Zgromadzenie Generalne VDB

Redakcja

Ubiegłej niedzieli, 28 lipca, zakończyło się 7. Zgromadzenie Generalne Ochotniczek Księdza Bosko (VDB). Odpowiedzialną Generalną została ponownie pani Olga Krizova, która pełni ten urząd od 2007 roku. Zgromadzenie dostarczyło także nowych bodźców i przemyśleń na temat powołania, formacji, owocności apostolskiej i komunikacji społecznej.

Instytut VDB, założony przez błogosławionego Filipa Rinaldiego, trzeciego następcę Ks. Bosko, należy do Rodziny Salezjańskiej, posiada autonomiczną organizację wewnętrzną i zakłada asystencję duchową salezjanów na wszystkich poziomach (w grupach lokalnych, regionalnych i centralnej). Synowie Ks. Bosko zapewniają towarzyszenie duchowe i stałą obecność w czasie miesięcznych dni skupienia. Ochotniczki niosą charyzmat salezjański wszędzie tam, gdzie się znajdują: nie pracują w jakimś określonym instytucie, nie posiadają ani nie prowadzą szkół, ale po prostu przeżywają swoją konsekrację salezjańską w świecie, a przez swoje życie są przykładem dla wielu osób.

Przełożony Generalny salezjanów, ks. Pascual Chávez, który odprawił Mszę św. na rozpoczęcie 7. Zgromadzenia Generalnego, zawsze zachęcał do współpracy i wzajemnego szacunku pomiędzy różnymi gałęziami Rodziny Salezjańskiej, czyniąc to z poszanowaniem specyficznych charyzmatów i promując różne powołania. Sam ks. Bosko zawsze pragnął wielkiego ruchu osób, które, w wielkiej różnorodności kontekstów i doświadczeń, będą współpracować z gorliwością na rzecz zbawienia i dobra młodzieży, zwłaszcza tej najbardziej potrzebującej.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda