Home WiadomościZe Świata Zakonnice obradują nt. ekologii i uchodźców

Zakonnice obradują nt. ekologii i uchodźców

Redakcja

deon.plProblemy ekologiczne i socjalne są głównym tematami 20. zebrania plenarnego Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych (UISG). Grupuje ona żeńskie instytuty zakonne z całego świata, do których należy ok. 700 tys. sióstr.

W rozpoczętym 9 maja spotkaniu bierze udział 870 przełożonych zakonów żeńskich z wszystkich kontynentów. Obrady, które potrwają do piątku toczą się pod hasłem: “Dla życia tkać globalną solidarność”.

W ramach obrad UISG podejmuje również temat uchodźców i handlu ludźmi. Na zakończenie przewidziane jest podpisanie zobowiązania do realizacji konkretnych celów ekologicznych i socjalnych. W czwartek zakonnice spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Tegoroczne spotkanie zbiega się z jubileuszem 50-lecia UISG, która została założona w 1965 r. Z tej okazji Unia wydała książkę pt. “Kobiety wyświęcone w Kościele”.

Międzynarodowa Unia Przełożonych Generalnych reprezentuje większość z 700. tys. zakonnic na świecie, których jest w sumie ok. 900 tys. Przewodniczącą UISG jest s. Carmen Sammut, przełożona generalna Białych Sióstr, które głównie prowadzą swoją misję w Afryce. Od lat spada znacznie liczba powołań do zakonów żeńskich, przede wszystkim w Europie i Ameryce północnej.

KAI/psd

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda