Zakonnice ratują młode kobiety od prostytucji. Papież poprosił je, by zamieszkały razem z nimi

„Po zaproszeniu papieża Franciszka, nasze zgromadzenie zaakceptowało pomysł otwarcia części Domu Generalnego (siedziby zgromadzenia), aby przyjąć kobiety ocalone od prostytucji”- mówi s. Carla Venditti ze zgromadzenia Apostołek Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jest jedną z sióstr, które towarzyszą osobom prostytuującym się. „Udajemy się do najbardziej niebezpiecznych ulic nocą i zbliżamy się do młodych kobiet, staramy się tworzyć z nimi szczere i otwarte relacje, oparte przede wszystkim na przyjaźni i zaufaniu” – tłumaczy s. Carla w wywiadzie dla Vatican News.

Dom Generalny znajduje się w Avezzano. Jego część została przekształcona w centrum, do którego zabierane są kobiety. Tam są uczone nowego zawodu i udzielane jest im wszelkie wsparcie materialne, psychologiczne i duchowe.

„Czułyśmy że potrzeba więcej i stworzyłyśmy rodzinę, nie tylko schronienie. Ważne jest, aby słuchać, tego jak Chrystus wołał na krzyżu o pomoc dla tych, którzy podobnie jak te młode kobiety doświadczają cierpienia fizycznego i moralnego” – dodaje.

Siostry nie mają zewnętrznych funduszy na działalność. Oprócz tego, że same pracują i stąd finansują pomoc, organizują targi przedmiotów wykonanych przez ich podopieczne. W grudniu 2018 roku w katedrze w Avezzano piosenkarka Patti Smith wykonała koncert Bożonarodzeniowy jako wyraz wdzięczności dla pracy sióstr.

Ostatnio s. Carla napisała również książkę pt. „Zbuntowany żonkil”, z której cały dochód zostanie przekazany na rzecz centrum pomocy.

Za: www.deon.pl