Home WiadomościZe Świata Zakonnicy Europy solidarni z apelem Papieża o uchodźcach

Zakonnicy Europy solidarni z apelem Papieża o uchodźcach

Redakcja

RV„Zjawisko migracji, które towarzyszy historii narodów, musi dotknąć naszej wrażliwości i stać się zobowiązaniem do dzielenia się i solidarności, a nie przyczyną lęku i zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa”. Te mocne słowa znalazły się w oświadczeniu przewodniczącego Europejskiej Unii Wyższych Przełożonych Zakonnych UCESM. O. Giovanni Peragine podkreśla zrozumienie osób konsekrowanych dla apelu Papieża Franciszka, by pomóc fali uchodźców przelewających się w ostatnich tygodniach przez nasz kontynent. „Cudzoziemiec musi zostać zaakceptowany jako osoba, a przez to jako skarb dla całego społeczeństwa” – napisał przewodniczący Europejskiej Unii Wyższych Przełożonych Zakonnych.

W oświadczeniu czytamy również, że nie tracąc nadziei na rozwiązanie tego konfliktu trzeba udzielić pomocy i zorganizować przyjęcie tych niewinnych ofiar wielu światowych konfliktów. Należy jednak także powstrzymać proceder handlu ludźmi, który tym procesom towarzyszy. „Teraz bardziej niż kiedykolwiek Europa jest wezwana do odegrania decydującej roli zarówno przez znalezienie rozwiązań dyplomatycznych tych konfliktów, jak i przez przyjęcie uchodźców. Obecny czas daje okazję państwom członkowskim do odkrycia na nowo takich wartości, jak gościnność i tolerancja, solidarność czy integracja kulturowa, które są fundamentami samej Unii. Europa nie może stracić tej okazji” – napisał w imieniu europejskich zakonników o. Peragine.

lg/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda