Home WiadomościZe Świata Założyciel Zgromadzeń Michalickich uczczony na Antypodach

Założyciel Zgromadzeń Michalickich uczczony na Antypodach

Redakcja

Uroczystość założyciela naszego Zgromadzenia, bł. ks. Bronisława Markiewicza, była zapewne jedną z pierwszych w świecie, ze względu na strefę czasu, w jakiej tu żyjemy i pracujemy. W Horsley Park (Australia) w parafii Matki Bożej Zwycięskiej celebrowano święto dwóch wielkich pedagogów: św. Jana Bosko i jego duchowego syna, pierwszego salezjanina na polskiej ziemi – ks. Bronisława Markiewicza.

Wspólnota parafialna połączyła się z „Pupilami Don Bosco”, którymi są byli wychowankowie szkół i ośrodków wychowawczych na Malcie i tutaj w Australii. Zebrało się około 50 członków tegoż stowarzyszenia . Najpierw odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył przełożony naszej wiceprowincji ks. Stanisław Kluk CSMA, a kazanie wygłosił ks. Carmello Scabriens, kapelan stowarzyszenia. On też po Mszy św. poprowadził procesję z figurą Jana Bosko. To już drugi rok jak połączone święto dwóch wielkich wychowawców dzieci i młodzieży świętowaliśmy w takiej formie. Znamiennym jest to, że w ostatni tydzień stycznia w Australii rozpoczyna się nowy rok szkolny, więc modlitwy były zanoszone za ich przyczyną za dzieci, młodzież i nauczycieli.

W sam dzień wspomnienia bł. Markiewicza, jako wspólnota australijska, spotkaliśmy się w Terrigal, gdzie w samo południe celebrowaliśmy Mszę św. dziękczynną za dar Ojca Założyciela, z prośbą o jego rychłą kanonizację oraz rozwój dzieł prowadzonych przez nasze Zgromadzenie w tej części globu. Po smacznym obiedzie serwowanym przez ks. Jacka Kokosę CSMA, tutejszego proboszcza, wróciliśmy do swoich wspólnot ubogaceni wspólną modlitwą i braterskim spotkaniem.

Błogosławiony Bronisławie, czuwaj nad nami i dziełem, które powierzyłeś nam prowadzić.

Dominik Karnas CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda