Home WiadomościZe Świata Zebranie Wyższych Przełożonych Prowincji i Delegatur klaretyńskich Europy w Buckden, Wielka Brytania

Zebranie Wyższych Przełożonych Prowincji i Delegatur klaretyńskich Europy w Buckden, Wielka Brytania

Redakcja

W Buckden, U.K. , w dniach 25 i 26 stycznia 2013 zebrali się Przełożeni Wyżsi dziesięciu europejskich Prowincji i Delegatur klaretyńskich celem opracowania i aprobaty statutu nowej „Konferencji Europejskiej Klaretynów” (ECLA).

Decyzja o utworzeniu jednej Europejskiej Konferencji została podjęta już na zebraniu Przełożonych Wyższych w Fátimie w dniu 31 października 2012. Przełożeni postanowili połączyć istniejące do tej pory dwie Konferencje w Europie: IBERIA i CEC.

Nowa Konferencja pozwoli lepiej i skuteczniej realizować różne klaretyńskie projekty misjonarskie oraz będzie pomocna w rozpoczętym procesie reorganizacji klaretyńskiej na Kontynencie Europejskim.

Zebraniu przewodniczył O. Josep Maria Abella CMF, Przełożony Generalny. Uczestniczyło w nim 10 klaretyńskich Przełożonych Wyższych Prowincji i Delegatur Europy oraz dwóch członków Zarządu Generalnego: Wikariusz: O. Paul Smyth i Sekretarz: O. José Félix Valderrábano.

Konferencja wybrała na trzyletnią kadencję jej Przewodniczącego – O. Joseba Kamiruaga CMF (Euskal Herria), Wiceprzewodniczącego – O. Stefan Wolf CMF (Deutschland) i Sekretarza – O. Maxim Muñoz CMF (Catalunya).

Konferencja zaplanowała także pewne działalności na rok 2013.

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda