Home WiadomościZe Świata Zgromadzenie Księży Misjonarzy: Konwent Generalny 2016 r.

Zgromadzenie Księży Misjonarzy: Konwent Generalny 2016 r.

Redakcja

misjonarze.plW dniach od 27 czerwca do 15 lipca w Chicago na Uniwersytecie De Paul rozpocznie się 42 Konwent Generalny a mottem przewodnim są słowa: „Pozwólmy nam samym odnowić się przez misjonarską żywotność naszego wincentyńskiego powołania„.

Konferencja z 29 października 1638 r. św. Wincentego a Paulo: O wytrwaniu w powołaniu:

To Bóg nas powołał i od niepamiętnych czasów  przeznaczył do tego, byśmy byli misjonarzami, sprawiając, że nie narodziliśmy się ani sto lat wcześniej, ani sto lat później, lecz dokładnie wtedy, kiedy zgromadzenie to założono. Dlatego  nie powinniśmy szukać ani oczekiwać spokoju, zadowolenia i błogosławieństwa gdzie indziej, jak tylko w Zgromadzeniu Misji, gdyż Bóg chce i pragnie, byśmy byli właśnie w nim, zakładając oczywiście, że nasze powołanie jest prawdziwe, a nie motywowane korzyścią czy chęcią uwolnienia się od niewygód życia lub jakimikolwiek innymi względami ludzkimi.

Konwenty Generalne Zgromadzenia Misji od początku odbywały się w Paryżu a od 1963 r. w Rzymie. Natomiast 41 Konwent Generalny Zgromadzenia Księży Misjonarzy, odbył się w Paryżu w 350-tą rocznicę narodzin dla nieba Świętego Wincentego a Paulo i Świętej Ludwiki de Marillac (1660-2010).

Więcej na stronie poświęconej Konwentowi Generalnemu.

Za: www.misjonarze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda