Home WiadomościZe Świata Zmarła s. Anna Maria Cànopi, autorka książek z dziedziny duchowości

Zmarła s. Anna Maria Cànopi, autorka książek z dziedziny duchowości

Redakcja

Miesiąc przed swymi 78. urodzinami zmarła znana autorka książek z dziedziny duchowości, s. Anna Maria Cànopi. Była benedyktyńską mniszką, założycielką i długoletnią opatką opactwa Mater Ecclesiae na wyspie San Giulio na jeziorze Orta w północnowłoskiej prowincji Novara.

Rina Cànopi urodziła się w 1931 r. W wieku 29 lat, po studiach z literatury, wstąpiła do klasztoru benedyktynek w Viboldone koło Mediolanu, przyjmując imiona Anna Maria, a pięć lat później złożyła śluby wieczyste. W 1973 r. wraz z pięcioma innymi mniszkami założyła opactwo Mater Ecclesiei została jego opatką.

Pisała książki z dziedziny duchowości zakonnej i duchowości chrześcijańskiej. Specjalizowała się w pismach Ojców Kościoła. Współpracowała z Włoską Konferencją Biskupią przy nowym wydaniu Biblii, włoskiego tłumaczenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, nowego Mszału i Lekcjonarza. W 1993 r. była autorką rozważań do Drogi Krzyżowej w Koloseum, odprawianej w Wielki Piątek pod przewodnictwem św. Jana Pawła II.

W 2018 r., z powodu złego stanu zdrowia, zrezygnowała z funkcji opatki. Zmarła 21 marca br.

W Polsce ukazały się m.in. jej książki: „Kazanie na Górze drogą nawrócenia”, „Księga Micheasza wzorem posłuszeństwa i pokory”, „Dzieje Apostolskie. Tych faktów jesteśmy świadkami”, „Czy do nas mówisz tę przypowieść?”, „Uświęć ich w prawdzie. W szkole modlitwy św. Jana”, „Księga Rut. Zaufać Bożej Opatrzności”, „Totus Tuus”.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda