Home WiadomościZ kraju Posłani do Młodzieży z Misją Towarzyszenia

Posłani do Młodzieży z Misją Towarzyszenia

Redakcja

W dniach 22-23 marca w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na Bielanach w Warszawie miała miejsce Ogólnopolska Kongregacja Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań. Spotkaniu temu przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy Komisji Episkopatu Polski: facebook.com/bpmsolarczyk @bpmsolarczyk

Poruszonych było wiele tematów jednak ja chciałem się z Wami podzielić tylko jednym, tym który najbardziej zapadł mi w sercu. Podczas jednej z konferencji bardzo mocno wybrzmiało, iż naszym zadaniem, nas duszpasterzy młodzieży, jest „Misja Towarzyszenia”.

Jesteśmy posłani do Was młodych, aby Wam towarzyszyć na drodze życiowej. Towarzyszenie to nabiera szczególnej wagi kiedy znajdujecie się na etapie poszukiwania Waszego powołania ! W tym kontekście zrodziło się we mnie pytanie, które pragnę zadać Wam moi drodzy młodzi przyjaciele. Czy tak jak Jezus towarzyszył swoim uczniom na drodze do Emaus, Wy dzisiaj też chcielibyście aby Wam towarzyszyć w drodze do Waszego Emaus ? Miejsca spotkania z Chrystusem gdzie otworzą się Wam oczy i rozpoznacie Go (Łk, 24, 13-35).

Chciałem tutaj podziękować organizatorom za staranne przygotowanie i poprowadzenie tego spotkania, od strony merytorycznej jak i organizacyjnej. Dla mnie jest to również wspaniała okazja do nawiązania nowych znajomości, w spotkaniu biorą przecież udział przedstawiciele wielu diecezji i zgromadzeń zakonnych.

Wielką niespodzianką dla nie było rozpoznanie wśród uczestników znajomych mi twarzy, a mianowicie naszych sąsiadek z parafii św. Stanisława w Lublinie, Sióstr Dominikanek.

Natomiast zupełnie zaskoczyło mnie spotkaniem z s. Karoliną Zielińską, pasjonistką, która jest kuzynką Ojca Białego Dariusza Zielińskiego. Aż miałem ochotę zaśpiewać: „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina …” ale się powstrzymałem ;)

Korzystając z tej okazji wspólnie przesyłamy Ci o. Darku serdeczne pozdrowienia i życzymy Ci Bożego błogosławieństwa w misji jaką pełnisz w Burkina Faso. Twoja Rodzina!

o. Mariusz 

Za: misjonarzeafryki.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda