Home WiadomościZe Świata “Znaczące postaci salezjańskie z XIX i XX wieku”: Europejskie Seminarium ACSSA

“Znaczące postaci salezjańskie z XIX i XX wieku”: Europejskie Seminarium ACSSA

Redakcja

W dniach 31 października – 4 listopada, w Bratysławie, na Słowacji, odbędzie się Europejskie Seminarium Stowarzyszenia Miłośników Historii Salezjańskiej (ACSSA). Temat seminarium, które odbędzie się w “Centrum Salvator”,  będzie następujący: “Znaczące postaci salezjańskie z XIX i XX wieku”.

Głównym celem seminarium, w którym ma uczestniczyć około 50 osób z Rodziny Salezjańskiej, jest zaprezentowanie przedstawicieli Rodziny Salezjańskiej, którzy w okresie od śmierci Księdza Bosko do Soboru Watykańskiego II mocno i w znaczący sposób zakorzeniły w Kościele i społeczeństwie “salezjańskość”: jako posłannictwo i jako sposób bycia i działania w służbie młodzieży, w kreatywnej wierności charyzmatowi Księdza Bosko.

Jednocześnie to seminarium chce przyczynić się do “rozbudzenia wspólnotowej i osobistej pamięci”; zaoferować cenne źródła konfrontacji i inspiracji na polu działalności duszpasterskiej, a także – zaproponować pewne treści w perspektywie ważnych rocznic, które są już bliskie: stulecie śmierci ks. Pawła Albery (2021), 150. rocznica założenia Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki (2022) i Misji Salezjańskich (2025).

W czasie tych pięciu dni obrad przewidziane są w sumie 34 prelekcje, z których 23 będą dotyczyć salezjanów Księdza Bosko. Gdy chodzi o prelegentów, oprócz salezjanów i córek Maryi Wspomożycielki, głos zabiorą także cztery osoby świeckie i salezjanka współpracownica.

W piątek, 2 listopada uczestnicy będą mieć także możliwość odwiedzenia miejsc, które są znaczące dla historii i duchowości Słowacji, a także – życia salezjańskiego w trudnych latach XX wieku.

Europejskie Seminarium ACSSA wpisuje się w cykl seminariów kontynentalnych, który został zapoczątkowany w czerwcu zeszłego roku dla regionu Azja Południowa w mieście Hyderabad, w Indiach. W miesiącach luty – marzec są już zaplanowane spotkania dla regionów: Ameryka, Afryka i Azja Wschodnia-Oceania.  

Wszystkie te regionalne seminaria kontynentalne odbywają się w kontekście przygotowań do VII Światowego Kongresu ACSSA, który przewidziany jest w 2020 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie ACSSA, poświęconej seminarium:

https://acssaeuropa.wixsite.com/acssaeuropa2018

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda