Home WiadomościZe Świata Znamy datę beatyfikacji Carla Acutisa

Znamy datę beatyfikacji Carla Acutisa

Redakcja

Diecezja Asyż-Nocera Umbra-Gualdo Tadino świętuje wieści o beatyfikacji Carla Acutisa, która odbędzie się w Asyżu w sobotę 10 października o godz. 16.00 w bazylice Świętego Franciszka – czytamy na stronie agensir.it.

Radość, na którą czekaliśmy od dłuższego czasu, w końcu ma wyznaczoną datę – mówi biskup Domenico Sorrentino – To miłe, że wiadomość nadchodzi w czasie, gdy przygotowujemy się do święta Ciała i Krwi Pana. Młody Carlo wyróżniał się miłością do Eucharystii, którą określał jako autostradę do Nieba.

Biskup zwraca uwagę, że wiadomość o dacie beatyfikacji jest jak promień światła w tym okresie, w którym Włochy walczą z ciężką sytuacją zdrowotną, społeczną i zawodową. – W ostatnich miesiącach stanęliśmy w obliczu samotności i dystansu, doświadczając jednocześnie najbardziej pozytywnego aspektu Internetu, technologii komunikacyjnej, co do której Carlo miał wyjątkowy talent – dodaje ks. biskup.

Warto wspomnieć, że papież Franciszek w liście Christus vivit, który był skierowany do wszystkich młodych ludzi na świecie, przedstawił Carla jako model młodzieńczej świętości w erze cyfrowej.

Ciało Carla Acutisa jest przechowywane w Asyżu w Santuario della Spogliazione. Biskup podkreśla, że beatyfikacja Carla może sprawić, że jeszcze więcej młodych ludzi się nim zainteresuje i będzie dla nich wzorem do naśladowania.

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda