Świeccy dominikanie pojadą do Bolonii

W maju przyszłego roku przy grobie Świętego Dominika w Bolonii spotkają się świeccy dominikanie z całej Europy. Wybiorą nowy skład swojej rady.

Spotkanie pod hasłem: „Niosący pochodnie: przekraczając granice” odbędzie się w dniach od 21 do 26 maja. Organizuje je Europejska Rada Fraterni Świeckich Dominikanów.

Obok wspólnej modlitwy przedstawicieli poszczególnych prowincji i wikariatów z Europy w programie przewidziano czas na dyskusje plenarne i pracę w grupach roboczych, a także zwiedzanie bazyliki Świętego Dominika i Bolonii. W ostatnim dniu w spotkaniu weźmie udział także generał Zakonu Kaznodziejskiego, o. Bruno Cadoré.

Uczestnicy spotkania wybiorą także nowy skład Europejskiej Rady Fraterni Świeckich Dominikanów. Dotychczasowa Rada w składzie: Ruth Anne Henderson, Jean Michele Solente, Leny Beemer-De Vos, Eva Zudorova i Jose Antonio Munoz Mata kończy swą trzyletnią kadencję.

W tym czasie Rada podjęła prace nad wytycznymi dla programów formacyjnych, skierowanych do fraterni w Europie. Zainicjowała także trwającą obecnie peregrynację obrazu Świętego Dominika po poszczególnych prowincjach i wikariatach, która stanowi element przygotowań do roku 2014, poświęconego świeckim dominikanom w ramach przygotowań do Jubileuszu 800-lecia istnienia Zakonu.

Członkowie Rady brali udział także w spotkaniach z Generałem Zakonu i promotorami generalnymi fraterni świeckich dominikanów: o. Davidem Kammlerem i o. Rui Lopesem.

Spotkania Europejskie odbywają się co trzy lata. Poprzednie miało miejsce w 2011 roku w Caleruedze w hiszpańskiej Katalonii. Wcześniej świeccy dominikanie ze Starego Kontynentu spotykali się w Prouille, Budapeszcie, Kaniach k/Warszawy, Wiedniu, Fognano, Walberbergu i Trenčianskich Teplicach.

Za: www.dominikanie.pl.