Sympozjum w św. Teresie od Jezusa u Karmelitów Bosych w Poznaniu

W ramach obchodów Jubileuszu 500 lecia narodzin św. Teresy od Jezusa Warszawska Prowincja Karmelitów Bosych już po raz kolejny w dniach 16 – 18 października 2014 roku zorganizowała sympozjum poświęcone osobie świętej i jej doktrynie duchowej.

Tym razem sympozjum zatytułowane „św. Teresa od Jezusa – mistrzyni korespondencji”, było poświęcone korespondencji świętej. Pierwszego dnia refleksja dotyczyła zagadnienia komunikacji dziś i w XVI wieku. Następne dwa kolejne dni były okazją do zgłębiania przewodnich tematów listów św. Teresy: wierności w przyjaźni i troski o rodzinę. Konferencje i wystąpienia były ubogacane śpiewem pieśni hiszpańskich. Każdy dzień spotkań zakończył się dyskusją z prelegentami.

Trzy dni spotkań połączone w konferencjami zaproszonych specjalistów: ks. prof. Andrzeja Draguły, s. Lidii Wrony CM, Marcina Gajdy, prof. Andrzeja Urbaniaka, a także o. Julio Almansa OCD, o. Wojciecha Ciaka OCD i o. Krzysztofa Pawłowskiego OCD pozwoliły licznym uczestnikom sympozjum zapoznać się z przedstawionymi tematami w oparciu o liczną korespondencję świętej, a także kształtować dzisiaj swoją zdolność do komunikowania się z innymi w duchu chrześcijańskim.

Wygłoszone konferencje będą opublikowane w ramach serii wydawniczej Biblioteki Zeszytów Karmelitańskich wydawnictwa Flos Carmeli.

Za: Redakcja.