Home Wiadomości Syn porozmawia z ojcem

Syn porozmawia z ojcem

Redakcja

Niecodzienna promocja książki „Ewangeliarz osobisty”. Z autorem, profesorem Marianem Grabowskim będzie rozmawiał jego syn – dominikanin.

Promocja książki odbędzie się 13 czerwca w Auli Świętego Tomasza z Akwinu w krakowskim klasztorze dominikanów o godz. 19. Spotkanie z autorem „Ewangeliarza osobistego” poprowadzi prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, o. Tomasz Grabowski – prywatnie syn Mariana Grabowskiego.

„Ewangeliarz osobisty” ukazał się nakładem dominikańskiego wydawnictwa „W drodze”. Publikacja zawiera komentarze do niedzielnych Ewangelii, które prof. Grabowski zamieszczał przez trzy lata na blogu w serwisie Liturgia.pl.

„Z powodu materii przekazu (wpisy blogowe) teksty są krótkie. Są też lakoniczne, miejscami aż do granic zrozumiałości. Tak jest i musi być, by mogły dziedziczyć coś z lakoniczności ewangelicznych narracji. Ta lakoniczność zmusza do namysłu, medytacji, a tekst biblijny otwiera się naprawdę dopiero przed medytującym, kontemplującym go. Inaczej pozostaje zamknięty i nie oferuje niczego poza swoją faktycznością” – pisze we wstępie autor.

Marian Grabowski jest  doktorem habilitowanym fizyki teoretycznej, profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych i kierownikiem Zakładu Filozofii Chrześcijańskiej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor prac z aksjologii nauki, etyki, antropologii filozoficznej i biblijnej.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda