Home Wiadomości Synod biskupów – o. Lubowicki OMI konsultorem KEP

Synod biskupów – o. Lubowicki OMI konsultorem KEP

Redakcja

Ojciec Kazimierz Lubowicki OMIW Rzymie trwają właśnie obrady nadzwyczajnego synodu biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie”. Ojciec Kazimierz Lubowicki OMI pełni tym czasie rolę konsultora (doradcy) delegacji Konferencji Episkopatu Polski.

O. Kazimierz Lubowicki jest profesorem nauk teologicznych na PWT we Wrocławiu oraz sekretarzem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich. Specjalizuje się w  teologii duchowości oraz teologii małżeństwa i rodziny. Od grudnia 1990 pracuje we Wrocławiu, w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, gdzie założył Wspólnotę Rodzin Katolickich “Umiłowany, umiłowana”.

Obecny konsultor delegacji KEP był w latach 90-tych wicepostulorem o. Józefa Cebuli OMI w procesie beatyfikacyjnym 108 Męczenników Kościoła w Polsce.

Ojciec Lubowicki jest autorem kilkudziesięciu pozycji książkowych, z których wiele dotyczy zagadnień małżeństwa i rodziny. Był także redaktorem naczelnym serii “Źródła Duchowości Małżeńskiej”.

Nadzwyczajny synod biskupów „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie” rozpoczął się 4 października i potrwa trzy tygodnie. Oprócz gremialnych obrad 270 ojców synodalnych, istotnym elementem synodu będą dyskusje w 13 grupach językowych. Całość zakończy się wydaniem sprawozdania z obrad i przedstawieniem go do akceptacji Ojcu Świętemu.

(fot. Agnieszka Sołecka, wikimedia commons)

OMI/Poznań

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda