Home Wiadomości Szczebrzeszyn: franciszkanin wicemistrzem Polski

Szczebrzeszyn: franciszkanin wicemistrzem Polski

Redakcja

www.franciszkanie.plFranciszkanin Marcin Guzik został po raz kolejny wicemistrzem Polski w tenisie stołowym podczas turnieju XXV Mistrzostw Polski Księży w tenisie stołowym, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia b.r. w Szczebrzeszynie.

Wzięło w nich udział 24 kapłanów z całej Polski. Wśród uczestników turnieju znaleźli się dwaj franciszkanie: br. Marcin Guzik z Krakowa i o. Roman Janusz z Legnicy.

Br. Marcin po raz kolejny zaliczył bardzo udany występ i powtórzył sukces z ubiegłego roku zdobywając wicemistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. O. Roman uplasował się poza strefą medalową.

Turniej jak zawsze przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Kapłani spotykali się nie tylko przy stole pingpongowym, ale także przy stole eucharystycznym sprawując Mszę Św., a wieczorami spędzając czas na wspólnej rekreacji.

Należy dodać, że poziom sportowy zawodów z roku na rok jest coraz wyższy. Tenis stołowy to dyscyplina bardzo popularna wśród kapłanów. Motywuje do aktywności ruchowej i jest czynnikiem integrującym środowisko dla tych, których łączy sportowa pasja.

mg/red.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda