Tuchów – Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2014

„Błogosławieni ubodzy” – pod takim hasłem w środę 9 lipca rozpoczną się kolejne Redemptorystowskie Dni Młodzieży. Tym razem duszpasterstwo młodzieży redemptorystów zaprasza ludzi młodych do Tuchowa (w Małopolsce). Zakończenie spotkania w niedzielny poranek 13 lipca.

– Temat tegorocznego spotkania koresponduje z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży – mówi o. Mariusz Simonicz CSsR, duszpasterz akademicki we Wrocławiu i organizator Redemptorystowskich Dni Młodzieży. – Przez kolejne trzy dni przedpołudniowe spotkania poprowadzą zaproszeni goście, którzy przedstawią konkretne wymiary ubóstwa we współczesnym świecie. Ks. Jakub Bartczak, rapujący kapłan z Wrocławia, który sam ma ciekawą historię życia, opowie o tym, jak wyszedł z nędzy duchowej. Będą też siostry marianki, które we Wrocławiu pracują z trudną młodzieżą. Z uczestnikami RDM spotka się również o. Dariusz Pabiś, misjonarz redemptorysta z Patagonii, który ukaże pracę redemptorystów wśród opuszczonych w Ameryce Łacińskiej. Opowie też, jak z tamtej perspektywy wygląda ubóstwo, zwłaszcza dzisiejszej młodzieży – objaśnia o. Mariusz.

– Natomiast popołudniami młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach teatralnych, liturgicznych i muzycznych. Będzie też codzienna Eucharystia, konferencje, panele dyskusyjne, a także czas na relaks i integrację – dodaje redemptorysta.

W sobotę 12 lipca o godz. 19:30 odbędzie się otwarty koncert, na którym wystąpi zespół Propaganda Dei. Po koncercie nastąpi podsumowanie RDM, które zakończy uroczysta Msza Święta w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

– Serdecznie zapraszamy ludzi młodych z całej Polski do Tuchowa – zachęca w imieniu duszpasterzy młodzieży o. Simonicz. Bliższe informacje i zgłoszenia – u o. Łukasza Wójcika w Tuchowie pod adresem: [email protected]

Przekażcie tę nowinę i zaproszenie swoim znajomym. Czekamy na Was!

o. Sylwester Cabała CSsR