Home Wiadomości U franciszkanów w Bolonii zaczyna się festiwal Zecchino d’Oro

U franciszkanów w Bolonii zaczyna się festiwal Zecchino d’Oro

Redakcja

W Bolonii rozpoczyna się 56-ta edycja festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro. W tym roku będzie miał charakter rocznicowy. Od 50 lat małym śpiewakom towarzyszy bowiem Piccolo Coro dell’Antoniano, czyli mały chór Instytutu Antoniano.

Mówi gospodarz festiwalu o. Alessandro Caspoli, dyrektor franciszkańskiego Instytutu Antoniano.

„Piccolo Coro dell’Antoniano to szkoła śpiewu, która uczy dzieci w wieku od 4 do 11 lat, co to znaczy być razem i łączyć w harmonijną całość wielką różnorodność – powiedział Radiu Watykańskiemu o. Caspoli. – Franciszkanizm jest obecny w duchu Zecchino d’Oro właśnie poprzez te wartości, które my franciszkanie promujemy od 800 lat.

A zatem być blisko drugiego człowieka w sposób bardzo bezpośredni i konkretny, w wielkiej prostocie relacji. Jest to przygotowanie gruntu pod rozwój chrześcijańskiej wiary. Bo człowieka można wychować na chrześcijanina, jeśli istnieją solidne podstawy, wartości, na których chrześcijańska wiara może wzrastać”.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda