Uroczystość MB Szkaplerznej w Czernej

www.karmel.pl16 lipca 2015 r., z okazji największego święta karmelitańskiego, Matki Bożej z Góry Karmel, w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem o. Szymona Hiżyckiego OSB, opata benedyktynów z Tyńca, który wygłosił też słowo Boże i przewodniczył odpustowej procesji.

Ukazał głębie wiary Maryi i zachęcał do przeżywania życia z Bogiem w wierze na Jej wzór. W roku życia konsekrowanego i jubileuszu terezjańskiego klasztor czerneński gościł przedstawicieli najstarszej rodziny zakonnej benedyktynów, teraz o. opata z o. Korneliuszem, wcześniej o. Leona Knabita na spotkaniu młodych. Na polską górę Karmel, nazwaną przez o. opata czerneńską „twierdzą” przybyło wielu (1,5 – 2 tys.) pielgrzymów, indywidualnie i kilka grupowo, kapłanów, osoby konsekrowane i świeccy. Bardzo wielu z nich przyjęło uroczyście karmelitański szkaplerz.

W sobotę, 18 lipca, odbędzie się w sanktuarium czerneńskim ogólnopolskie spotkanie noszących szkaplerz i tworzących rodzinę szkaplerzną w Polsce. Głównym celebransem Eucharystii i kaznodzieją będzie tego dnia bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Za: www.karmel.pl.