Wkrótce Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Zrzut ekranu 2015-07-17 o 00.55.19Za chwilę rozpocznie się Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Tematem tegorocznego FSMu jest ZWYCIĘSTWO. Jak do niego przygotowują się organizatorzy? Co czeka uczestników już po raz 28-my?

Trwają przygotowania do najbliższego FSMu. Od środy do Kalwarii Pacławskiej przyjeżdżają osoby zaangażowane w organizację Spotkania. Zajmują się stworzeniem jak najlepszych warunków dla mających przybyć w niedzielę uczestników. – Przyjechały wszystkie rzeczy z pakietu uczestnika m.in. śpiewniki i koszulki. Animatorzy zaczęli już spotkania formacji, gotowa jest także schola. – zapewnia o. Piotr Reizner, dyrektor Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Na placu przed kościołem stoi już scena, na której niebawem zagoszczą: Gabriela Gąsior & HolyNoiz , Bęsiu & DJ Yonas, Fioretti, Forte, i Michał Król, świadectwo i koncert „Wyrwani z niewoli”, Propaganda Dei, raper TAU, przedstawienie „Znak Pokoju”.

– Na tegorocznym Spotkaniu możemy cieszyć się licznym gronem gości, którzy mimo wielu obowiązków znaleźli czas by móc z nami przeżywać Franciszkańskie Spotkanie Młodych – dodaje dyrektor FSMu. Tym razem na Kalwarii pojawi się  aktorka i modelka Anna Golędzinowska; aktorka Patrycja Hurlak; aktor Adam Woronowicz; dziennikarz radiowy i telewizyjny Krzysztof Ziemiec; gitarzysta i kompozytor Adam Szewczyk; aktor Dariusz Kowalski; dziennikarz chrześcijański oraz twórca „Projekt faceBÓG” Piotr Żyłka; raper i wokalista znany jako „TAU” oraz „Medium” Piotr Kowalczyk; aktor, dziennikarz oraz prezenter telewizyjny Łukasz Nowicki; Małgorzata oraz Piotr Nowiccy, którzy będą prowadzić modlitwę wstawienniczą na FSM; Małgorzata oraz Tomasz Terlikowscy; Maciej Sikorski; ks. Bp Stanisław Jamrozek; ks. Dariusz Oko; ks. Jan Kaczkowski; ks. Mariusz Mik; ks. Jakub Bartczak; o. Piotr Koźlak CsCR.

Już w niedzielę do Kalwarii Pacławskiej przyjadą uczestnicy z całej Polski. Spotkanie otworzy msza święta. Zaraz po niej będzie miała miejsce pierwsza konferencja 28 FSMu. Młodzi spotkają się z Marią Stepan, reporterką Wiadomości TVP 1.  Co jeszcze oferuje FSM uczestnikom? ZWYCIĘSTWO! Zapraszamy!

Pierwsza  edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1998 roku.  FSM jest spotkaniem religijnym. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię. FSM ma charakter biwakowy, odbywa się  w Kalwarii Pacławskiej, malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla. 28 FSM rozpocznie się mszą świętą o 18.00 w niedzielę 19 lipca, a zakończy w sobotę 25 lipca. Tegoroczne hasło brzmi ZWYCIĘSTWO.

Za: www.deon.pl.