Home Wiadomości VII Zebranie Prowincjalne Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Ks. Pallotyni)

VII Zebranie Prowincjalne Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Ks. Pallotyni)

Redakcja

W dniu 4 lutego 2013 r., w Dolinie Miłosierdzia, w Częstochowie rozpoczęło się VII Zebranie Prowincjalne Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (księża pallotyni).

Temat Zebrania brzmi: Pallotyni. Świętość dla apostolstwa i nawiązuje on bezpośrednio do zakończonych niedawno obchodów 50-lecia kanonizacji św. Wincentego Pallottiego.

Delegaci zebrani w Częstochowie podejmą przede wszystkim refleksję nad pytaniem w jaki sposób Pallotyni z Prowincji Poznańskiej mają odpowiedzieć na wyzwanie Nowej Ewangelizacji. W Zebraniu uczestniczy 37 księży i braci pallotynów, którzy reprezentują współbraci pracujących w Polsce i w 10 innych krajach.

Do uczestników Zebrania swoje przesłanie skierował Przewodniczący Papieskiej Radu ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp. Rino Fisichella. Gośćmi specjalnymi VII Zebrania Prowincjalnego będą: ks. abp. Wacław Depo, ks. abp. Henryk Hoser oraz ks. bp. Grzegorz Ryś. Zaproszeni biskupi podzielą się z uczestnikami swoimi refleksjami dotyczącymi Nowej Ewangelizacji. Spotkanie Pallotynów w Dolinie Miłosierdzia potrwa do 9 lutego br.

Zebrania Prowincjalne odbywają się co trzy lata i stanowią szczególną okazje do wspólnego rozeznawania życia Prowincji i apostolskich zadań, jakie w jedności z Kościołem powinna ona podjąć.

Za: ks.Marek Chmielniak SAC

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda