Home Wiadomości Zapowiedź: Watykan – “Obudźcie świat! Ewangelia – proroctwo – nadzieja”

Zapowiedź: Watykan – “Obudźcie świat! Ewangelia – proroctwo – nadzieja”

Redakcja

www.infoans.orgW dniach 15-19 września 2015 r. w Rzymie odbędzie się jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w tym Roku Życia Konsekrowanego.

Mowa tu o światowych warsztatach dla młodych osób konsekrowanych, które będą przebiegać pod hasłem: “Obudźcie świat. Ewangelia – proroctwo – nadzieja”.

Jak się przewiduje, w tym spotkaniu będzie uczestniczyć wiele tysiący młodych osób konsekrowanych z całego świata, należących zarówno do Instytutów na prawie papieskim, jak i na prawie diecezjalnym, obejmujących okres od prenowicjatu do 10 lat definitywnej konsekracji/ślubów wieczystych.

Aby zachęcić do udziału w tym spotkaniu abp Rodríguez Carballo OFM, arcybiskup sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego (CIVCSVA) skierował list do wszystkich przełożonych generalnych zgromadzeń męskich i żeńskich, w którym m.in. informuje, że na stronie CIVCSVA jest dostępny dział zapisów na te warsztaty – w pięciu językach.

Swój udział w tym spotkaniu należy zgłosić on line do 30 czerwca 2015.

Odnosząc się do tematu spotkania w wywiadzie dla Radia Watykańskiego, kard. Braz de Aviz, prefekt CIVCSVA, przytoczył słowa papieża Franciszka, wyjaśniając, że misją osób konsekrowanych jest właśnie “rozbudzenie świata, aby ten żył Chrystusem”.

Rok Życia Konsekrowanego, który rozpoczął się w dniach 29-30 listopada w Rzymie, zakończy się 2 lutego 2016 roku Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Nastąpi to po całym cyklu wydarzeń stojących pod znakiem komunii osób konsekrowanych i specjalnych dniach, prezentujących różne formy życia konsekrowanego, które odbędą się Rzymie; pierwsze z tych spotkań będzie mieć miejsce 26 stycznia 2016 roku.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda