Home Wiadomości Wernisaż prac malarskich ks. Piotra Kowalkowskiego SDB

Wernisaż prac malarskich ks. Piotra Kowalkowskiego SDB

Redakcja

Wernisaż prac malarskich ks. Piotra Kowalkowskiego SDBW niedzielę 11 października br., w ramach obchodów Dnia Papieskiego, w Czaplineckim Ośrodku Kultury został otwarty wernisaż prac malarskich ks. Piotra Kowalkowskiego SDB, współbrata ze Wspólnoty pw. Trójcy Świętej w Czaplinku.

Otwarcia tego kulturalnego spotkania dokonał ks. dyrektor Mirosław Kurkiewicz, który życzył licznie przybyłym mieszkańcom Czaplinka, aby wyszli z tego miejsca ubogaceni refleksją, którą zainspirują ich obrazy ks. Piotra. Jak zaznaczył sam malarz, wystawa obejmuje jedynie ok. 20-30 % jego obrazów, z których większość rozproszona jest po kraju, a niektóre znajdują się za granicą. Następnie nastąpiła prezentacja filmu z krótkim wywiadem przeprowadzonym z artystą na temat jego pasji malarskiej i łączenia jej z pracą duszpasterską. Wystawa obejmuje kilkadziesiąt obrazów ks. Piotra, głownie o tematyce religijnej: m. in. dwa obrazy maryjne – Matka Boża z Gwadelupe i Wspomożycielka Wiernych, ikony z Maryją i Świętą Rodziną, cierpiący Jan Paweł II, Chrystus z dzieckiem. Uwagę zwiedzających wystawę zaabsorbował obraz przedstawiający Chrystusa podtrzymującego upadającego młodego człowieka, który zdaje się wyrażać salezjański rys wrażliwości na młodych, zranionych ludzi, którzy potrzebują pomocnej dłoni Chrystusa. Oprócz obrazów o tematyce religijnej drugi dział wystawy obejmuje obrazy przedstawiające kompozycje „dekoracyjne”, na których dominują motywy roślinne.

W wernisażu, oprócz miejscowych parafian i współbraci uczestniczyli rodzice ks. Piotra, ks. inspektor Marek Chmielewski oraz p. Burmistrz Czaplinka z małżonką.

ks. Adam Popławski SDB

Za: www.pila.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda