Home Wiadomości Wielka Brytania – Piosenka o księdzu Bosko na czele listy przebojów

Wielka Brytania – Piosenka o księdzu Bosko na czele listy przebojów

Redakcja

www.infoans.orgCathra Plant, młodziutka uczennica salezjańskiej szkoły w Chrtsey, licząca zaledwie 11 lat, inspirując się życiem Księdza Bosko i w kontekście obchodów Dwusetlecia jego urodzin napisała  piosenkę dedykowaną Świętemu Młodzieży pt. “It’s Not Enough” (“Nie wystarczy”).

Ten utwór, który nagrała wspólnie z innymi uczniami tej szkoły, zajmuje teraz pierwsze miejsce na liście “top ten” piosenek, które są najczęściej pobierane z “Amazon” w Wielkiej Brytanii, wyprzedzając artystów takiego kalibru, jak Ed Sheeran.

Po tym jak ta uczennica napisała tekst piosenki, ks. Andrew Ebrahim, salezjanin, skontaktował się z muzykiem Callum Mazella-Hart, który zajął się aranżacją. Potem Plant z innymi uczniami: Jarret Millen (gitara), Darragh Chaplin (perkusja) i Miranda Lopez (gitara elektryczna) stworzyli prawdziwy zespół o nazwie “The Boscos”.

Dzieci nagrały piosenkę w czerwcu i kiedy zaczęli ją puszczać w różnych lokalnych stacjach radiowych, zauważyli, że się podoba, tak więc zdecydowali się umieścić ją w internecie.

Utwór miał swoją oficjalną inaugurację w dniu 18 września i można było go pobrać za pomocą  iTunes i Amazon; jednocześnie zostało umieszczone  video na YouTube, aby bardziej przybliżyć tę piosenkę.

Zainteresowanie tą piosenką wyszło daleko poza poziom lokalny, była ona ściągana przez użytkowników z całego świata: w ciągu jednego tylko tygodnia znalazła się na liście dziesięciu najlepiej sprzedających się produktów “Amazon” w Wielkiej Brytanii, zajmując 8. miejsce, a także 3. miejsce na liście “Movers and Shakers” (podającej codziennie utwory, które najlepiej się sprzedają).

Powiedziała autorka tekstu, Cathra Plant: “Poproszono mnie o zrobienie projektu o Księdzu Bosko, tak więc chciałam zrobić coś innego niż zwykły tylko “PowerPoint”. Wcześniej już pisałam teksty piosenek, stąd pomyślałam o napisaniu także jednej o nim..

Ksiądz Bosko już od dziecka miał marzenie, by pomagać młodym. Wzrastając, widział wiele dzieci i młodzieży na ulicy i chciał im pomóc, i to mnie doprawdy zainspirowało. Zaśpiewałam tę piosenkę dla moich kolegów z klasy, a nauczyciel odbył rozmowę z ks. Andrewem.

Kiedy już została nagrana, natychmiast pomyślałam: “To wszystko jest niemożliwe i byłam z tego powodu bardzo dumna”.

Członkowie zespołu uważają, że to, co jest najlepsze z tego wszystkiego, to to, że ta piosenka sprawiła, że Ksiądz Bosko jest bardziej znany w ich kraju. I zdecydowali się przeznaczyć część dochodu ze sprzedaży płyt dziełu salezjańskiemu “Don Bosco Ashalayam”, które pomaga dzieciom i młodzieży potrzebującym z Kalkuty, w Indiach.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda