Wigilia dla bezdomnych w Gdańsku

Studenci z Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Górka” w Gdańsku przygotowują Wigilię dla tysiąca bezdomnych i ubogich.

Wilijna wieczerza odbędzie się 22 grudnia w siedzibie Centrum Stocznia Gdańska na terenie historycznej stoczni. Jej uczestnicy odmówią modlitwę, którą poprowadzi emerytowany metropolita gdański, abp Tadeusz Gocłowski oraz duszpasterz „Górki”, o. Tomasz Golonka i ks. Krzysztof Niedałtowski – duszpasterz środowisk twórczych. Następnie wszyscy podzielą się opłatkiem i zasiądą do wieczerzy.

„Przygotujemy tysiąc miejsc przy stołach. Każdy z gości zostanie poczęstowany wigilijnymi potrawami, a w prezencie otrzyma świąteczną paczkę z żywnością, słodyczami dla dzieci i środkami czystości. Do paczek dołączone będą kartki z życzeniami, zrobione przez dzieci z gdańskich szkół” – mówi Błażej Reda koordynujący przygotowania do świątecznej akcji.

Organizowaniem corocznej „Wigilii dla ubogich i bezdomnych” zajmuje się od prawie 20 lat  prowadzona przez gdańskich studentów Kuchnia Świętego Mikołaja, która działach w ramach „Górki” i od lat pomaga bezdomnym z Trójmiasta.

Kuchnia Świętego Mikołaja, która wzięła nazwę od patrona dominikańskiej świątyni w Gdańsku, oprócz Wigilii przygotowuje również dla bezdomnych Śniadania Wielkanocne, a w każdy czwartek wydaje dla nich zupy nieopodal gdańskiego dworca głównego.

W związku z przygotowaniem Wigilii studenci proszą o kontakt firmy, które mogłyby wesprzeć finansowo bądź też własnymi produktami świąteczną akcję. Każdy może także pomóc wpłacając pieniądze na konto: Kuchnia Św. Mikołaja OO. Dominikanów w Gdańsku, Nordea Bank Polska S.A Oddział Gdańsk I, nr: 81 1440 1097 0000 0000 0108 3667.

Za: www.dominikanie.pl.