Home Wiadomości Wizyta o. Generała w Prowincji św. Franciszka z Asyżu Braci Mniejszych w Poznaniu

Wizyta o. Generała w Prowincji św. Franciszka z Asyżu Braci Mniejszych w Poznaniu

Redakcja

26. czerwca 2013 r. o. Generał Michael Perry OFM  w towarzystwie o. Definitora Generalnego o. Ernesta Siekierki OFM odwiedził wspólnotę sióstr klarysek w Kaliszu. Kolejnym punktem wizyty był przyjazd do konwentu poznańskiego.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną kolacją i rekreacją. Kolejnego dnia o 6.30 bracia zgromadzili się na wspólnej modlitwie. Podczas Mszy św. z jutrznią o. Michael skierował do braci słowa zachęty do otwarcia się na Słowo Boże, podkreślając, że żyjemy w świecie pełnych słów, stąd tak ważne jest, by słuchać mowy skierowanej od Boga do człowieka.

O godz. 8.30 o. Generał spotkał się w Poznaniu z Zarządem naszej Prowincji, a następnie udał na spotkanie z braćmi do Wejherowa. W duchowej Stolicy Kaszub o. Mchael Perry odmówił z braćmi Koronkę do Miłosierdzia Bożego nawiedzając sanktuarium Pasyjno – Maryjne. Po spotkaniu braterskim o. Generał udał się do braci w Gdańsku. Spotkanie braterskie zakończyło się wspólnym zwiedzaniem Starego Miasta.

Więcej: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda