Home Wiadomości Lubnień-Tenczyn: misyjna Alpha franciszkanów

Lubnień-Tenczyn: misyjna Alpha franciszkanów

Redakcja

W miniony weekend (21-23.06) w Tenczynie (Małopolska) odbył się kolejny weekend Kursu Alpha. Przeżywali go uczestnicy Kursu z Lubnia, animowanego przez grupa młodych ludzi ze wspólnoty Kursu działającej przy klasztorze Franciszkanów w Krakowie. Duchową opiekę nad każdym z Kursów sprawuje o. Grzegorz Siwek.

Za realizacje pomysłu zorganizowania Kursu Alpha w Lubniu odpowiedzialni są Ania i Robert Ptakowie, młode małżeństwo z Tokarni. Minionej jesieni trafili na Kurs przy krakowskim klasztorze franciszkanów. Tutaj znaleźli przyjaciół i potem tutaj szukali chętnych do pomocy w organizacji Alphy w ich rodzinnych stronach.

Aby Alpha w Lubniu mogła się odbyć, potrzebne były dwa warunki – oba zostały spełnione. Pierwszy to proboszcz parafii w Lubniu, ks. Piotr Sulek, który poszukiwał narzędzia do ewangelizacji wśród swoich wiernych. Kiedy trafili do niego Ania i Robert, wiedział, że to odpowiedź Bożej Opatrzności na jego poszukiwania.

Element drugi to wspólnota, która może zorganizować Kurs. Taka działa przy klasztorze franciszkanów w Krakowie. Jej członkowie przygotowują się do poszukiwania miejsc, w których można używać narzędzi nowej ewangelizacji. Oba elementy zebrane razem pozwoliły skutecznie podjąć organizację Kursu, spełniając potrzeby lokalnej wspólnoty i pragnienia młodych ewangelizatorów.

Szerzej na stronie prowincjalnej

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda