Home Wiadomości Wizytacja generalna (2-15 listopada 2013 r.) w Ząbkach

Wizytacja generalna (2-15 listopada 2013 r.) w Ząbkach

Redakcja

Naszą wspólnotę wizytowali: ks. wicegenerał Adam Golec SAC, ks. radca generalny Gilberto Orsolin SAC oraz w ostatnim dniu Ksiądz Generał – Jacob Nampudakam SAC.

12 listopada w godzinach wieczornych zgromadziliśmy się w kaplicy, by rozpocząć nabożeństwem do Ducha Świętego Wizytację Generalną w naszej Wspólnocie. Podczas tego nabożeństwa Ksiądz Wicegenerał wygłosił słowo wstępne. Następnego dnia o godz. 7.00 Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Adam Golec. O godz. 9.00 Księża Wizytatorzy spotkali się z Radą Domową, a następnie rozpoczęli rozmowy indywidualne z księżmi i braćmi.

W czwartek, 14 listopada, ks. Adam Golec spotkał się ze Współbraćmi pracującymi w Sekretariacie Misyjnym, natomiast ks. Gilbert Orsolin ze Współbraćmi pracującymi w Apostolicum. W czasie tych spotkań była możliwość podzielenia się osiągnięciami i bolączkami w spełnianych przez księży i braci obowiązkach w Sekretariacie Misyjnym i Apostolicum. Księża Wizytatorzy wyrazili swe uznanie Współbraciom za podjęte i wykonywane prace. Życzyli, by nie ustawać w gorliwym głoszeniu Ewangelii, poprzez słowo mówione i pisane. Na zakończenie tych spotkań udzielili nam błogosławieństwa.

Na zakończenie wizytacji, ks. Adam Golec przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00, podczas której wygłosił homilię. Ks. Adam podkreślił w homilii moc modlitwy indywidualnej i wspólnotowej. By osiągnąć świętość należy pogłębiać wiarę, nie ulegać kryzysowi wiary, uświadamiać sobie swoją tożsamość i całkowicie zaufać Bogu. Należy modlić się przepisanymi przez prawo modlitwami Stowarzyszenia oraz praktykować adorację Najświętszego Sakramentu.

15 listopada o godz. 10.00 odbyło się spotkanie całej Wspólnoty z Księdzem Generałem. Ks. Jacob Nampudakam przedstawił stan i działalność całego Stowarzyszenia wraz z radościami i smutkami. O godz. 12.00, ks. rektor Jerzy Firczyk przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej, homilię wygłosił Ksiądz Generał. W homilii położył nacisk na poświęcenie czasu na modlitwę oraz zachęcił do brania przykładu ze Współbraci, którzy już odeszli do Pana.  Na zakończenie Mszy św. udzielił nam błogosławieństwa Bożego.
„Caritas Christi urget nos.”

Br. Adam Fułek SAC

Za: InfoSAC 24/11/2013

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda