Home Wiadomości Kolumbia: Kongres Miłosierdzia Bożego w Medellín

Kolumbia: Kongres Miłosierdzia Bożego w Medellín

Redakcja

Z inicjatywy katolickiego Radia Santa María de la Paz oraz Stowarzyszenia i Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w Kolumbii, obył się Kongres Miłosierdzia Bożego pod hasłem: Miłosierdzie Boże wypełnia całą ziemię.

Kongres został zorganizowany w hali sportowej Szkoły św. Józefa z Palermo w Medellín. Specjalnym gościem zaproszonym na to spotkanie był polski franciszkanin o. Sylwester Hasnik OFM, który w swoim przepowiadaniu Ewangelii Miłosierdzia uwrażliwiał obecnych na potrzebę przyjęcia daru miłości i miłosierdzia Boga poprzez wiarę, przebaczenie i Eucharystię.

Oprócz konferencji zebrani uczestniczyli we wspólnym rozważaniu tajemnic różańca oraz Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą. Wyjątkowym momentem dla wszystkich zgromadzonych było błogosławieństwo udzielone Najświętszym Sakramentem w czasie uroczystej procesji, która przeszła przez cała halę sportową podczas wspólnej modlitwy i śpiewu uwielbienia. Dwa spotkania, zorganizowane 19 i 26 listopada 2013 r. zgromadziły około 5 tys. osób.

Diego Camilo Jaramillo

Za: InfoSAC 24/11/2013

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda