Home Wiadomości Włochy – STOP HANDLOWI LUDŹMI: tutaj chodzi o istoty ludzkie

Włochy – STOP HANDLOWI LUDŹMI: tutaj chodzi o istoty ludzkie

Redakcja

Włochy - STOP HANDLOWI LUDŹMI: tutaj chodzi o istoty ludzkieW dniu jutrzejszym, we wtorek 13 października w dziele salezjańskim “Sacro Cuore” w Rzymie odbędzie się konferencja prasowa, w czasie której zostanie zaprezentowana kampania STOP-TRATTA (STOP HANDLOWI LUDŹMI).

Ta kampanią jest wspólną inicjatywą dwóch organizacji salezjańskich: “Volontariato Internazionale per lo Sviluppo” (VIS) i Stowarzyszenia “Missioni Don Bosco” z Turynu.  di Torino.

Głównym celem kampanii “STOP TRATTA” jest nawiązanie kontaktu ze wspólnotami, z których pochodzą wyjeżdżający imigranci, znajdującymi się w krajach, w których są obecne placówki salezjańskie. Chodzi tu o takie kraje, jak Senegal, Wybrzeże Kości Słoniowej, Etiopia i Ghana.

Projekt obejmuje trzy zasadnicze działania:

– przeprowadzenie analizy i badania dotyczącego prawdziwych motywów migracji;

– fazę kampanii, w której będzie mieć miejsce uwrażliwienie oraz poinformowanie potencjalnych imigrantów o niebezpieczeństwach związanych z podróżą  i możliwościach związanych z udaną imigracją;

– I wreszcie – fazę projektów ad personam na miejscu z tymi, którzy chcą wyjechać. Podajmy dla przykładu, że z badań, które zostały przeprowadzone w Senegalu, wynika, że 40% ludzi młodych, którzy emigrują, czyni to z powodu studiów. A poza tym, zamiarem, jaki przyświeca tej kampanii, jest sfinansowanie, za pośrednictwem salezjańskich wspólnot znajdujących się w Senegalu. stypendiów naukowych dla młodzieży.

Do tych trzech wielkich działań dochodzi zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na działalność we wspomnianych krajach, ukierunkowaną na samorozwój, realizowany we współpracy z placówkami salezjańskimi obecnymi w Afryce.

W czasie konferencji głos zabiorą następujący prelegenci:

– prof. Giovanni Maria Flick (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego);
– Gian Antonio Stella, pisarz i dziennikarz “Corriere della Sera”,
– Nico Lotta, prezes VIS,
– Giampietro Pettenon, salezjanin, prezes “Missioni Don Bosco”.

Więcej informacji na stronie: www.stoptratta.org.

Dodajmy, że w środę 14 października w Turynie, w Pałacu “Lascaris” będzie mieć miejsce sympozjum poświęcone temu tematowi: “Handel ludźmi w odniesieniu do imigrantów: salezjańska odpowiedź na tę krytyczną sytuację”. Także tam będą uczestniczyć: Nico Lotta i p. Pettenon, a także Sergio Durando z duszpasterstwa społecznego migrantów archidiecezji Turynu, jak również liczni salezjanie misjonarze. Rozpoczęcia obrad dokona pani dr Daniela Ruffino, wiceprzewodnicząca Rady regionalnej Piemontu.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda