Home Wiadomości Harmęże. 33. Rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

Harmęże. 33. Rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

Redakcja

HarmężeObchody 33. Rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbe – jednego z najwybitniejszych synów św. Franciszka z Asyżu w Historii, odbyły się 4 października b.r. w Oświęcimiu. Uroczystościom przewodniczył J. E. ks. bp. Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej, której św. Maksymilian jest patronem.

O godz. 10.00 delegacje z kwiatami, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele duchowieństwa i zgromadzeń zakonnych złożyli kwiaty w byłym KL Auschwitz: na placu apelowym, pod ścianą śmierci oraz w bunkrze głodowym o. Maksymiliana. Złożeniu kwiatów towarzyszyła cicha modlitwa.

Następnie zgromadzeni udali się do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu, gdzie o godz. 11.00 sprawowana była uroczysta Msza święta w rocznicę kanonizacji Męczennika Miłości. W okolicznościowym kazaniu ks. bp ukazał oczyszczającą i uszlachetniającą rolę cierpienia w życiu człowieka.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa dekanatu oświęcimskiego, klerycy seminarium bielsko żywieckiego z Krakowa wraz z wychowawcami, Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, Córki Matki Bożej Bolesnej, Franciszkanie z Harmęż oraz przedstawiciel władz samorządowych miasta Oświęcimia i Starostwa Powiatowego.

Piotr Cuber

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda