Wołczyn: Pielęgnowanie wiary

Po przyjęciu i odkryciu daru wiary, nadszedł czas, by dowiedzieć się, jak ją pielęgnować. Właśnie temu tematowi poświęcony był czwarty dzień Spotkania Młodych w Wołczynie.

Czwartkowy poranek, podobnie jak poprzednie dni, rozpoczął się od wspólnej modlitwy w amfiteatrze. Po niej odbyło się spotkanie w dwóch grupach – dziewczyny miały okazję posłuchać konferencji dotyczącej duchowości kobiety, o której opowiadała p. Maria Dekert, natomiast chłopcy spotkali się z p. Jackiem Pulikowskim.

Ważnym wydarzeniem zarówno dla uczestników spotkania, jak i dla samego gościa, była wizyta ks. bp Edwarda Janiaka, ordynariusza diecezji kaliskiej. Biskup Janiak po raz pierwszy pojawił się na Spotkaniu Młodych i przewodniczył Eucharystii. Uczestnicy powitali go z wielką radością, a na znak przynależności do wołczyńskiej wspólnoty, podarowali mu koszulkę z hasłem spotkania „Włącz wiarę” oraz legitymację uczestnika. W kazaniu ordynariusz kaliski zachęcał do dziękowania Bogu za dar wiary i jak najczęstszego okazywania Mu wdzięczności, a także dawania świadectwa wiary, nawet, gdy sposób wydaje się nieudolny. Biskup wyraził także radość z obecności młodego kościoła, jaki tworzą uczestnicy spotkania.

Druga część dnia rozpoczęła się konferencją ks. Krzysztofa Grzywocza, dotyczącą uczuć. Wieczór zapowiada się koncertowo. W wołczyńskim amfiteatrze zagrają Maleo Reagge Rockers oraz KapEl’a. Na godzinę 22 zaplanowane jest nabożeństwo, które poprowadzi br. Michał Ferenc OFMCap.

Ada Nawrot
XX Spotkanie Młodych w Wołczynie

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.