WSD Tuchów: Dni otwartych drzwi

www.redemptor.plW ostatni weekend września w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie odbyły się Dni Otwartych Drzwi. Wzięło w nich udział 58 młodzieńców, głównie z południa Polski, a także z okolic Opola, Gliwic i Piotrkowa Trybunalskiego.

W dniach 24-25 września 2016 r. młodzi mieli okazję spotkać się z braćmi klerykami, zobaczyć jak wygląda ich codzienne życie i wymienić swoje doświadczenia z wakacji, które niedawno się skończyły. Konferencje i spotkania poprowadził o. Paweł Zyskowski CSsR, duszpasterz z Tuchowa. Podczas spotkań o. Paweł dzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy duszpasterskiej i pasjami. Dowiedzieliśmy się, że życie zakonne wcale nie odbiera nam radości, ale pomaga się rozwijać, a pasje i talenty które mamy są ważne i przydatne oraz  warto nimi żyć a także dzielić się z innymi.

Oprócz spotkań i konferencji nie zabrakło też czasu na dobrą zabawę: uczestnicy mogli się zmierzyć ze sobą w turnieju piłkarskim, a zwycięska drużyna rozegrała mecz finałowy z drużyną seminaryjną. W sobotni wieczór bracia klerycy podzielili się z nami doświadczeniami z praktyk wakacyjnych: w hospicjum, doświadczeniem rekolekcji na Wschodzie (Ukraina i Białoruś), pracą w radiu i telewizji, kursami językowymi, pieszymi pielgrzymkami do Częstochowy, Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, a także przeżyciem wspólnych wakacji w Bieszczadach i Zakopanem.

Mamy nadzieję, że pobyt w naszym seminarium zaowocuje w życiu naszych gości otwartością na Boże działanie i odwagą do spełniania swoich marzeń. Najbliższa okazja do zastanowienia się nad swoim powołaniem będzie podczas redemptorystowskich rekolekcji powołaniowych w czasie ferii zimowych.

o. Artur Pruś CSsR, o. Witold Baran CSsR, Duszpasterstwo Powołań Redemptorystów, Tuchów

br. Karol Łukaszczyk CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

Za: www.redemptor.pl.