Home Wiadomości Wspólnota z Taizé zakłada fraternię na Kubie

Wspólnota z Taizé zakłada fraternię na Kubie

Redakcja

(fot. Maciej Biłas / IWoman / CC BY-NC)Obchodząca w tym roku 75-lecie swego istnienia ekumeniczna Wspólnota z Taizé zakłada swą fraternię na Kubie. Zapowiedział to przeor wspólnoty, brat Alois podczas wczorajszej wieczornej modlitwy w kościele Pojednania w Taizé.

– W zeszłym roku wraz z kilkoma braćmi pojechaliśmy na Karaiby, w tym na Kubę. Od tej pory zastanawialiśmy się, jak być bliżej tamtych ludzi – opowiadał br. Alois.

Bracia z Taizé postanowili więc stworzyć małą fraternię w tym kraju. – We wrześniu dwóch braci pojedzie na Kubę, po prostu po to, by dzielić życie jej mieszkańców i by być miejscem modlitwy i gościnności – wyjaśnił przeor. Jednocześnie poprosił o modlitwę w tej intencji.

Wspólnota z Taizé liczy około stu braci, z których ponad 20 mieszka w małych fraterniach rozsianych po różnych kontynentach, by dzielić życie najuboższych. Obecnie istnieją one w Brazylii, Bangladeszu, Korei Południowej, Senegalu i Kenii.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda