Home Wiadomości XXI Spotkanie Młodych rozpoczęte!

XXI Spotkanie Młodych rozpoczęte!

Redakcja

W Wołczynie koło Kluczborka rozpoczęło się XXI Spotkanie Młodych zorganizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincję Krakowską.

Tegoroczne hasło to: „Żyj nadzieją”, które kontynuuje cykl cnót teologalnych. W zeszłym roku Spotkanie poświęcone było tematowi wiary, a w przyszłym roku triadę zamknie miłość. Jak podkreślają organizatorzy, celem tegorocznego Spotkania jest ukazanie Nadziei dostępnej dla każdego, która otwiera bramę do szczęśliwego życia.

Spotkanie potrwa do soboty 19 lipca. W tym czasie młodzież z całej Polski i zza granicy będzie spotykać się na wspólnej modlitwie, codziennych Eucharystiach, spotkaniach w grupach, a także na wspólnej zabawie podczas koncertów. Tradycją wołczyńskich spotkań jest środowe nabożeństwo pojednania, podczas którego każdy uczestnik ma szansę doświadczyć przebaczającej miłości Boga w sakramencie pokuty i pojednania. Organizatorzy zaprosili w tym roku ciekawych gości, a wśród nich: ks. Michał Olszewski SCJ, Jacek Zajkowski & Piotr Zalewski, ks. Grzegorz Strzelczyk, br. Piotr Szaro OFMCap, br. Paweł Teperski OFMCap. Koncertować będzie: Propaganda Dei, Armia, Trzecia Godzina Dnia, KapEL’a.

Każdemu spotkaniu towarzyszy hymn nawiązujący tematyką do hasła. Inspiracją do tegorocznego była encyklika papieża Benedykta XVI „Spe Salvi”. Autorem tekstu i muzyki jest br. Wojciech Czywczyński OFMCap, zaś aranżację dobrała Anna Grygiel.

Posłuchaj hymnu XXI Spotkania Młodych w Wołczynie „Panie, Tyś nadzieją mego życia”.

Zapraszamy na oficjalną stronę Spotkania Młodych www.wolczyn.kapucyni.pl oraz do odwiedzania profilu na Facebooku, gdzie będą ukazywać się fotorelacje z poszczególnych dni spotkania.

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda