Pijarzy: 26. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

„26. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za otwartą!” – powiedział Prezes Stowarzyszenia Parafiada o. Tomasz Olczak, do 1,5 tysiąca młodych ludzi zebranych 13 lipca  br., w Sanktuarium na warszawskich Siekierkach. Rozpoczęło się coroczne święto sportu, kultury i wiary.

26. Parafiadę Dzieci i Młodzieży rozpoczęto Mszą Świętą koncelebrowaną przez kilkunastu kapłanów pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza metropolity mińsko-mohylewskiego oraz prowincjała Zakonu Pijarów o. Józefa Matrasa SP.

Zgromadzeni młodzi ludzie usłyszeli z  ust Arcybiskupa znamienne słowa nawiązujące do kończących się Mistrzostw Świata w piłce nożnej:

– Dziś w finale jedna z drużyn przegra, ale za kilka lat znów będzie mieć szansę na zwycięstwo. My za to nie będziemy mieli drugiej szansy na życie, nie możemy go przegrać, nie możemy zmarnować. Niech Parafiada stanie się narzędziem do fizycznego i duchowego odrodzenia! – Za te słowa Arcybiskup otrzymał sowite brawa.

Po Mszy Świętej na uczestników czekały liczne atrakcje: rodeo, strzelnica, popisy kuglarskie, paintball, strzelanie z łuku oraz udany koncert dał Maleo Reggae Rockers. Wieczór zakończył się apelem oraz wspólnym oglądaniem piłkarskiego meczu Niemcy – Argentyna.

Od poniedziałku rozpoczynają się już  zmagania sportowe oraz kulturalne. I tak przez najbliższy tydzień uczestnicy Parafiady: dzieci i młodzież z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu, Niemiec i Rosji brać będą udział w zawodach sportowych i licznych warsztatach.

Za: www.pijarzy.pl.