Do zobaczenia za rok!

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 12 lipca zakończyło się 27 Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych.

W konferencji, która rozpoczęła się po śniadaniu Lech Dokowicz, scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych Duch, Ja Jestem dał świadectwo o swoim nawróceniu. Mówił także o obecności Ducha Świętego w współczesnym Kościele.

Eucharystii na zakończenie spotkania młodych przewodniczył biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej Edward Białogłowski. Obecny był także przełożony polskiej prowincji saletynów ks. Andrzej Zagórski, który na początku Mszy św. odczytał list z pozdrowieniami od ojca świętego. Papież Franciszek życzył wszystkim uczestnikom przyjęcia ewangelicznej propozycji życia, wiele dobra i prawdziwej radości.

W homilii biskup podkreślił, że niedawno kanonizowani papieże są wzorami dobrych relacji z Panem Bogiem i bliźnimi, a także wychodzenia z życiowych labiryntów.

27 Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych zgromadziło ponad 2600 uczestników z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech i Estonii. Sześciodniowy festiwal młodych w Dębowcu przebiegał pod hasłem „W labiryncie relacji”.

Spotkania w Dębowcu są jednym z najważniejszych elementów duszpasterskiej pracy księży saletynów wśród młodzieży. Młodzi, którzy przyjeżdżają do Dębowca mają okazję, by wzmocnić swoją więź z Bogiem, pogłębić wiarę, odkryć swoje życiowe powołanie oraz spotkać wielu ciekawych ludzi.

Więcej: www.saletyni.pl.