Home Wiadomości Zakonnik porozmawia z premierem

Zakonnik porozmawia z premierem

Redakcja

Tadeusz Mazowiecki – pierwszy premier wolnej Polski – będzie gościem kolejnego spotkania organizowanego przez dominikańską Fundację „Ponad Granicami”.

Rozmowę z jedną z najważniejszych postaci polskiego życia publicznego w ostatnim półwieczu poprowadzi 15 lutego w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu dominikanin o. Tomasz Dostatni, prezes Fundacji „Ponad Granicami”.

Tytuł spotkania: „Porozmawiajmy o Polsce. Rok 1989 i lata następne” nawiązuje do tytułu wydanej niedawno książki – „Rok 1989 i lata następne”, zawierającej wywiady z byłym premierem, jego przemówienia oraz teksty.

„Ta książka przedstawia moją filozofię polityczną” – powiedział podczas jej promocji sam Mazowiecki, który w 1989 roku stanął na czele rządu po zwycięskich dla „Solidarności” wyborach parlamentarnych, co przypieczętowało upadek komunizmu w Polsce.

Poznańskie spotkanie z Mazowieckim odbędzie się w ramach cyklu „Ponad granicami”. Od lat organizuje go Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa wspólnie z działającą przy lubelskim klasztorze dominikanów Fundacją „Ponad Granicami” im. Świętego Jacka Odrowąża.

„Celem spotkań jest wywołanie twórczej dyskusji na temat szeroko rozumianego przekraczania barier, ograniczeń, stereotypów, a także mierzenia się z własnymi słabościami” – zapewniają organizatorzy.

Gośćmi spotkań „Ponad granicami” byli m.in.: abp Henryk Muszyński, ks. Adam Boniecki, Adam Michnik, Teresa Torańska oraz polarnik Marek Kamiński.

Spotkanie z Tadeuszem Mazowieckim 15 lutego o godz. 11 w Auli Artis WSNHiD przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda