Home Wiadomości Zjazd integracyjno – formacyjny Współbraci i Współpracowników Zakonu Bonifratrów w Kalwarii Zeb

Zjazd integracyjno – formacyjny Współbraci i Współpracowników Zakonu Bonifratrów w Kalwarii Zeb

Redakcja

W dniach 7-9.06.2013 odbył się Zjazd integracyjno – formacyjny Współbraci i Współpracowników Zakonu Bonifratrów w Kalwarii Zeb.

Jest to coroczna impreza, gromadząca przedstawicieli z wszystkich dzieł Prowincji Polskiej Bonifratrów, ciesząca się zawsze dużą frekwencją i entuzjazmem uczestników. W tym roku miejscem spotkania było Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Odbywające się pod hasłem: „Przeżywać szpitalnictwo z nadzieją i odwagą” – spotkanie rozpoczęło się w piątek 07.06.2013 Modlitwą różańcową i Apelem przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Sobotni program Zjazdu wypełniły:

  • Msza św. o godz. 9.00;
  • wykłady w Auli WSD OO. Bernardynów;
  • konkurs wiedzy dotyczący Zakonu Bonifratrów i jego charyzmatu
  • oraz modlitwa na Dróżkach kalwaryjskich.

Zwieńczeniem tego dnia był I Festiwal “Boni Song” (przegląd piosenki dla zespołów wokalno-instrumentalnych i solistów z Konwentów i Dzieł) i spotkanie integracyjne przy grillu.

Wspólne świętowanie w Kalwarii zakończono w niedzielę Mszą św. o godz. 9.00 na Placu Rajskim oraz zawodami sportowymi, które odbyły się na terenie Sanktuarium.

Za: www.kalwaria.eu.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda